Tampal Tayar Kereta Bocor

by eyriqazz on 21 July 2013

in informasi, kereta

Sepanjang menggunakan kereta lebih kurang 5 tahun, tayar kereta tak pernah lagi bocor i.e di tengah jalan. Saya sangkakan kalau tayar kereta bocor, kena tukar tayar terus. Tak boleh tampal etc. Rupanya tanggapan saya silap. Bagi kebocoran yang sedikit, ianya boleh ditampal. Jimat kos, tak perlu nak tukarkan tayar. Beberapa hari lepas kereta bocor selepas isteri pulang dari kerja, katanya terkena paku.

Pergi kedai kereta tanya boleh tak tampalkan tayar tersebut? Katanya boleh. Sempat nampak mekanik keluarkan paku yang terkena tayar kereta. Halus je. Entah siapa punya kerja tercicirkan paku di tengah jalanraya.

Tak sampai sepuluh minit, siap. Kosnya hanyalah RM5 . Tampal dari luar. Dah sampai rumah isteri beritahu, rupanya boleh tampal dari dalam, kosnya dalam RM25. Rakannya yang beritahu. Lagi tahan lama katanya.

  • Sop 21 July 2013 at 11:14 pm

    boleh tampal ok lagi bro.. kalau kena gunting cam Sop abis tular tayar baru…. :((
    Sop recently posted…Pasar Ramadan Taman MelawatiMy Profile

  • akubiomed 21 July 2013 at 11:32 pm

    Biasanya tampal dari luar sudah memadai.
    akubiomed recently posted…Mudahnya membuat Tau Fu Fa dari rumahMy Profile

  • Ladfe Amir 22 July 2013 at 12:32 am

    memang betul boleh tampal. tayar motorsikar yg pakai tubeless pun guna cara macam ni utk tutu bocor
    Ladfe Amir recently posted…Buffet Ramadan Cyberview Lodge Resort & SpaMy Profile

  • Zuan 22 July 2013 at 6:26 am

    ow, sy pun ingat macam tu gak, bila bocor kena tukar baru
    Zuan recently posted…Raya Moments of Closeness with SamsungMy Profile

  • waiman takwa 22 July 2013 at 8:52 am

    Hati-hati guna tayar yang ditampal kerana mungkin boleh bocor kembali..
    waiman takwa recently posted…Penjawat Awam Semakin Terdesak Mengharapkan Bantuan BonusMy Profile

  • mz 22 July 2013 at 8:58 am

    me dh lama tahu sbb mcm agak kerao tayar bocor sepanjang me guna kereta sendiri since thn 2002

  • matjoe 22 July 2013 at 10:02 am

    tahan rm5 pun. xpe tayar baru lagi kan. pakai jer.
    matjoe recently posted…Preve Hatchback – Tidak MengecewakanMy Profile

  • Hafizul 22 July 2013 at 12:56 pm

    Hehe..saya biasa tampal kot luar aje..tak tau pulak boleh tampal kot dalam..tuan kedai bukan bagitau pun…
    Hafizul recently posted…Teknik SEO Yang BetulMy Profile

  • Azie 22 July 2013 at 1:09 pm

    kereta lama suami pun rajin tampal2 ni, tapi Eyriqaz kena rajin checking juga sebab angin cepat kurang. Ermm baru ni tukar tayar 4 biji + Roadtax +Service dalam satu masa = Raya ni tak ada baju raya ler hihii.
    Azie recently posted…Sup Tulang HomemadeMy Profile

  • suriaamanda 22 July 2013 at 2:44 pm

    xpernah experience lagi ni….

  • Myvitrd 22 July 2013 at 3:25 pm

    aku hari tu kena paku juga.. tapi tak boleh tampal bro.. kena paku tembus tepi tayar.. nak taknak tukar tayar 2nd..
    Myvitrd recently posted…Juadah Berbuka Hujung MingguMy Profile

  • eliss 22 July 2013 at 4:32 pm

    murah tampalnya yer. x pernah buat sendiri :p
    eliss recently posted…Jom dapatkan Photo Magnet Sempena Hari Raya nantiMy Profile

  • titan 22 July 2013 at 7:49 pm

    tak teruk..dan tak besar bocornya..leh tampal aje. tak payah ganti..
    titan recently posted…Apa itu MyKad Smart Shopper?My Profile

  • ecadwinkyasha 22 July 2013 at 10:49 pm

    baru tahu boleh tampal je…..senang ada pengetahuan mcm ne.. :)
    ecadwinkyasha recently posted…lagi sibuk menguruskan korang punya…..My Profile

  • Kongsi pendapat anda

    CommentLuv badge

Previous post:

Next post: